Co dla kota oprócz karmy? Suplementy!

poniedziałek, maja 22, 2017

suplementy diety dla kota

Przedstawiamy listę 10 dodatków do kociej diety. 
Odpowiednio dobrane suplementy kociej diety mogą przyczynić się do znaczącej poprawy stanu zdrowia. Przed podaniem preparatu zapoznaj się z zaleceniami producenta lub skonsultuj stosowanie preparatu z lekarzem weterynarii. 

Trawa

Ten suplement diety jest dostępny w formie nasion do posiania w doniczce lub misce. Podaje się ją kotom gdy osiągnie wysokość około 5 cm.  Trawa jest źródłem włókna pokarmowego i minerałów. Co więcej, działa wspomagająco przy procesie oczyszczania jelit z zalegających w nich sierści zlizywanej podczas kocich toalet. Więc o tym ciekawym procesie możesz dowiedzieć się z naszego artykułu „MÓJ KOT JE TRAWĘ, CZY ZOSTAŁ WEGETARIANINEM?”

trawa dla kota trawa dla kotatrawa dla kota

Preparaty na stawy

Te preparaty wzmacniają stawy, których wytrzymałość z wiekiem (7-8 lat) ulega pogorszeniu. Ich składniki pomagają utrzymać ich elastyczność i ruchomość. Regularne podawanie preparatu ułatwia poruszenie się zwierzętom starszym, z nadmierną wagą ciała lub poddawanych dużemu wysiłkowi fizycznemu (polowania, praca, wyścigi itp.). 

 preparaty na stawy dla koty preparat na stawy dla kota


Preparaty na piękną i zdrową sierść

Chcesz aby Twój mruczek miał piękną i zdrową sierść? Wzbogać jego dietę o preparaty poprawiające jakość sierści, nadające jej miękkość i połysk, ograniczające jej wypadanie, a przy tym wzmacniające skórę. Ten rodzaj preparatu występuje w formie olejów, past oraz tabletek. 

Preparaty na piękną i zdrową sierść

Preparaty odrobaczające 

Tego typu produkty stosuje się zazwyczaj dwa razy do roku lub częściej (np. w przypadkach, gdy kot przebywał przez dłuższy czas  w innym miejscu). Kot jest narażony na zakażenie groźnymi dla niego wirusami. Zakażenie pasożytami może doprowadzić np. do chorób i zaburzeń neurologicznych, problemów jelitowych, a w skrajnych przypadkach do śmierci, dlatego  tak ważne jest regularne odrobaczanie! Niektóre preparaty należy podawać razem z jedzeniem, niektóre można podawać osobno. Pamiętajcie, żeby przed podaniem preparatu mruczkowi zapoznać się z treścią ulotki! 
Preparat odrobaczający dla kota

Preparaty odkłaczające

Koty podczas swojej toalety wylizują swoją sierść, która zalega w ich przewodzie pokarmowym. Podanie odpowiedniego preparatu zapobiega tworzeniu się złogów sierści w żołądku i ułatwia wydalanie połkniętych włosów. Można je podawać do bezpośrednio do jedzenia lub w formie przysmaków.

Preparat odkłaczający dla kotaPreparat odkłaczający dla kotaPreparat odkłaczający dla kota

Preparaty na lepsze trawienie

Stymulują one pracę układu pokarmowego, wspomagają wzrost korzystnej flory bakteryjnej, niwelują nieprzyjemne zapachy z pyszczka, reedukują wymioty i produkcję gazów w jelitach. Niektóre preparaty są wzbogacone o produkty roślinne, które ułatwiają funkcjonowanie przewodu pokarmowego oraz pomagają przywrócić prawidłową perystaltykę żołądka i jelit.
 Preparaty na lepsze trawienie dla kota

Preparaty wspomagające funkcjonowanie układu moczowego

Składniki tych preparatów wpływają korzystnie na drogi moczowe i pomagają podtrzymywać funkcjonowanie nerek. Niektóre z nich w znacznym stopniu ograniczają powstawanie kamieni moczowych. 

Preparaty wspomagające funkcjonowanie układu moczowego dla kotaPreparaty wspomagające funkcjonowanie układu moczowego dla kota

Mleko

Mleko nie tylko dla kociąt, ale także specjalistyczne mleko dla kotów dorosłych z obniżonym poziomem laktacji. Laktoza w obecna  w naturalnym krowim mleku jest często przyczyną biegunki u kota, dlatego wskazane jest podawanie specjalnego mleka dla kotów. Małym kociętom podawać można mleko w proszku do rozpuszczenia w wodzie. 

mleko dla kotamleko dla kota

 Witaminy i minerały 

Ta grupa suplementów ma za zadanie dostarczyć kotu w jego codziennej diecie wartościowych składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tabletki lub krople podawane  regularnie do jedzenia wpłyną pozytywnie na stan zdrowia mruczka. 

witaminy dla kota

Tauryna

Tauryna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mięśnia sercowego, rozwoju układu nerwowego i odgrywa znaczącą rolę w mechanizmie krzepnięcia krwi. Jest elementem potrzebnym do wytwarzania kwasów żółciowych, przez co reguluje pracę trzustki i wątroby. Koty wykazują duże zapotrzebowanie na ten aminokwas. Preparaty z tauryną występują w różnej postaci, np. w formie proszku rozpuszczanego w wodzie. 

Tauryna dla kota

Polecamy:

0 komentarze

Polub nas na Facebook

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *