DRYBED – innowacyjne podłoże weterynaryjne

środa, sierpnia 16, 2017

drybed
Poznaj drybed’a - wyjątkowe, antyalergiczne podłoże dla psów, kotów, królików, kawii domowych i innych małych zwierząt futerkowych. Zapewnia komfort, miękkość i ciepło. Całkowicie przepuszcza wilgoć, pozostawiając powierzchnię zawsze suchą!

CZYM JEST DRYBED?

Drybed to wynalazek, który został pierwotnie zaprojektowany dla ludzi. Wytwarzano go dla pacjentów szpitalach, by zapobiegać odparzeniom i odleżynom, zapewniając im komfort i ciepło. Drybed wyglądem przypomina podgumowany dywanik. Jest wykonany ze specjalnego materiału, którego struktura kojarzy się z owczą wełną. Jest niesamowicie miękki, posiada właściwości cieplne. Izoluje zwierzę od podłoża, zapewniając mu ciepło i wygodę. Materiał, z którego wykonany jest drybed, nie pochłania wody - cała wilgoć (np. mocz) przesiąka przez włókna, dzięki czemu pozostaje on całkowicie suchy na powierzchni. Drybed’y są w 100% hipoalergiczne i antybakteryjne - ich struktura zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii i drobnoustrojów. Na spodzie znajduje się antypoślizgowa warstwa gumy, która uniemożliwia przesuwanie i zrolowanie drybeda oraz utrzymuje go stabilnie w jednym miejscu. Dzięki swojej miękkości zapobiega odparzeniom i odleżynom, które często występują u schorowanych psów. Zwierzak leżąc na drybedzie czuje się tak, jak człowiek na wyjątkowo wygodnej poduszce - powierzchnia zachowuje się trochę jak gąbka, zapewniając odpowiednie podparcie na całej powierzchni nacisku, jednocześnie skutecznie izolując. Można go prać w pralce w temperaturze do 40°C, co ułatwia utrzymanie czystości. Występują w wielu wzorach i kolorach, można więc go łatwo dopasować do wystroju naszego wnętrza.

W JAKICH SYTUACJACH SPRAWDZA SIĘ DRYBED? 

- dla psów schorowanych lub w trakcie rekonwalescencji - tworzy miękką podporę dla obolałego ciała, zapobiega zakażeniom ran, podrażnieniom i odleżynom,
- dla nowonarodzonych szczeniąt/kociąt - zapewnia ciepło i komfort maluchom oraz karmiącej suce/kotce, jest łatwy do utrzymania czystości. W kojcu układamy najpierw maty treningowe absorbujące wilgoć, a na wierzchu umieszczamy drybed’a,
- w trakcie podróży - drybed’em można wyścielić transporter czy kojec, dzięki czemu podróż będzie przyjemniejsza dla zwierzaka,
- na wycieczkę - drybed’a można położyć na trawie czy piasku, zapewniając tym samym pupilowi izolację od podłoża,
- do klatki dla gryzonia - drybed’y to idealna opcja dla właścicieli kawii domowych, królików, fretek czy innych gryzoni. Układa się go na podłożu, dzięki czemu zwierzę ma miękko i sucho, mocz przepływa na warstwę chłonącej poniżej. Znacznie ułatwia to sprzątanie klatki.

JAK UŻYWAĆ DRYBEDA? 

Drybed nie wchłania wilgoci i moczu, wszystkie płyny przesiąkają przez niego. Dlatego warto umieścić go na warstwie, która pochłonie wilgoć. W przypadku psów i kotów przyda się mata treningowa, natomiast jeśli umieszczamy drybed w klatce, należy użyć wyściółki kukurydzianej lub drewnianej - żwirku czy pelletu (są to materiały bezpieczne dla gryzoni). Podłoże absorbujące pochłonie zarówno wilgoć, jak i przykre zapachy, a my mamy pewność, że nasz pupil nie będzie miał pod sobą wilgoci. Drybed’a należy regularnie prać - najlepiej raz w tygodniu, by zachować czystość i higienę. Warto zakupić od razu dwie sztuki, by jedną mieć w zapasie na wymianę - po praniu trzeba go zawsze porządnie wysuszyć.
Drybedy dostępne są w różnych rozmiarach, z łatwością można dopasować je do wielkości zwierzęcia i klatki. Najmniejszy ma wymiary 75x50cm, większy 100x75cm, a największy 150x100cm. W razie potrzeby w łatwy sposób można go dociąć i dopasować idealnie do swoich potrzeb. Drybed’y są dostępne w wielu wzorach i kolorach - wybierz swój ulubiony!
Drybed


JAK DBAĆ O DRYBED? 

Aby drybed służył Ci przez jak najdłuższy czas, należy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację.

Wystarczy przestrzegać tych kilku prostych zasad:
1. Pierz go w temperaturze do 40°C.
2. Przed praniem dokładnie odkurz powierzchnię, usuń z niego pozostałości pokarmu czy siana.
3. Dokładnie go wysusz po praniu, zanim ułożysz go z powrotem w klatce czy kojcu! Najlepiej posiadać dwie sztuki na wymianę w czasie prania.
4. Po wyschnięciu wyczesz powierzchnię drybed’a szczotką  - poprawia to wygląd i pomaga utrzymać jego właściwości przez długi czas.
drybed

Polecamy:

0 komentarze

Polub nas na Facebook

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *